6 poufnych sekretów, które zna tylko wykonawca (ale ich nie zdradzi).

12 maja 2021 Budowa domu

Jeśli jesteś właścicielem domu, są szanse, że próbowałeś zaoszczędzić pieniądze na naprawach typu "zrób to sam". Jeśli nie jesteś świadomy tajemnic, że profesjonaliści używają, jesteś bardziej prawdopodobne, aby stawić czoła czas i ograniczenia budżetowe, które sprawiają, że proces dość frustrujące.

Wykonawcy mogą wykorzystać niektóre z poniższych "hacków" do naprawy i utrzymania domu w ramach danego budżetu.

Zainstaluj centralne powietrze

Jest to w rzeczywistości znacznie łatwiejsze niż myślisz, zwłaszcza jeśli masz system wymuszonego obiegu ciepłego powietrza z możliwością rozbudowy. Tom Sullivan, właściciel T.M. Sullivan Construction, w wywiadzie dla Reader's Digest zauważył, że instalacja centralnego systemu powietrznego z parą, elektrycznością lub gorącą wodą może być nieco bardziej skomplikowana.

Posiadanie planu, gdzie umieścić odpowietrzniki może również zaoszczędzić pieniądze na miesięcznym rachunku za ogrzewanie. Możesz również mieć mniej problemów z izolacją, jeśli utrzymasz otwory wentylacyjne z dala od obszarów domu, które mają tendencję do przyciągania wilgoci (wokół lodówki, w pobliżu niskich okien i z dala od rur biegnących w domu).

Tworzy wyraźne wykończenie na ścianach

Tynk i rzęsy mogą zapewnić profesjonalne wykończenie sufitów i ścian. Musisz jednak planować z wyprzedzeniem, jeśli chcesz zachować zdrowe ściany gipsowe w ramach budżetu - mają one tendencję do stawania się drogimi w utrzymaniu, gdy się starzeją. Sheetrock jest zazwyczaj lepszym wyborem dla twoich ścian, zwłaszcza jeśli chcesz dokonać energooszczędnych ulepszeń, takich jak tworzenie napowietrznych lub wpuszczanych świateł w pokoju.

Upewnij się, że Twój dom ma odpowiedni drenaż

Kiedy brud, kurz i wilgoć spływają z domu, oszczędzasz mnóstwo pieniędzy, zapobiegając problemom, które trzeba naprawić. Starsze domy są szczególnie problematyczne, jeśli chodzi o drenaż, i można skorzystać z wiedzy specjalisty, aby pozbyć się fundamentów z erozją lub stromo nachylonymi właściwościami.

Zajęcie się tym problemem wcześnie pozwoli Ci zaoszczędzić od wielu kosztownych napraw w dół, w tym fundamentów, kolumn obudowy, patio i piwnic. Zły drenaż może powodować, że całe ściany oporowe mogą się zapadać, pęcznieć, a w najgorszych przypadkach nawet zawalić.

Oczyszczanie krajobrazu

Sprawdzenie struktury korzeniowej drzew na Twojej posesji jest niezbędne przy wprowadzaniu się do nowego domu, zwłaszcza na terenach wiejskich. Duże drzewa, które nie były odpowiednio zarządzane, mogą mieć agresywne systemy korzeniowe, które mogą tworzyć rury, a nawet fundamenty domu. Korzenie mogą wykraczać daleko poza to, co laik może myśleć, więc nigdy nie lekceważ potęgi Matki Natury w tym scenariuszu.

Złe korzenie mogą również powodować przewracanie się drzew i poważne szkody podczas złej pogody. Dowiedz się, jaka jest różnica między martwą gałęzią a żywą, ponieważ jeśli wiatr zabierze martwą gałąź, może się to skończyć tysiącami dolarów na naprawę okna lub porysowanych drzwi. Ponadto, drzewa rosnące w pobliżu domu mogą tworzyć wilgotne, zacienione miejsca, w których może rosnąć mech, pleśń i grzyby. To może uszkodzić siding i może również dostać się do otworów wentylacyjnych i ścian. Stąd pleśń i grzyby mogą powodować problemy zdrowotne.

Pełna rutynowa inspekcja domu.

Powinieneś zawsze wiedzieć, co dzieje się w Twoim domu, przeprowadzając od czasu do czasu nieformalne inspekcje. Oto niektóre z objawów, które mogą wskazywać na poważniejszy problem:

  • Duże różnice temperatur pomiędzy pomieszczeniami
  • Uszkodzony tynk lub pęknięta farba
  • Nieoczekiwanie wysokie rachunki za media
  • Drapanie lub dudnienie w ścianach lub suficie

Jeśli wszystko się uda, należy przynajmniej raz w roku poddać się rutynowej kontroli u specjalisty. Jest to sekret numer jeden wśród wykonawców - znalezienie problemów, zanim się pojawią, jest istotną częścią utrzymywania tanich napraw domowych i konserwacji.

Choć nie wszystkie z tych wskazówek możesz wykorzystać w projektach usprawnień domowych, zawsze dobrze jest wiedzieć, co dzieje się w domu, gdy pojawiają się artyści. Pamiętając o tym, możesz podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące tego, jakie ulepszenia chcesz wprowadzić i jak chcesz je zrealizować. Jak mówi HomeAdvisor, upewnij się, że każdy wykonawca, którego zatrudniasz, jest licencjonowany jako generalny wykonawca, nawet jeśli zatrudniasz ich tylko do małej pracy.

12 maja 2021 Budowa domu