JAK URZĄDZIĆ POCZEKALNIE W SALONIE FRYZJERSKIM?

13 sierpnia 2021 Polecane

Meble w poczekalni fryzjerskiej

Poczekalnia powinna być miejscem, które pozwoli klientom na relaks i odpoczynek. Ważnym elementem są dobrze dobrane meble. W poczekalni powinna znaleźć się wygodna kanapa, fotele, stolik. Meble powinny być łatwe w czyszczeniu. Należy wybierać materiały, które są odporne na zabrudzenia i plamy, a także łatwo się je czyści. Wysokość stołu lub ławy powinna być dopasowana do wysokości sofy i foteli. Możesz zostawić miejsce na czasopisma i wizytówki fryzjerów. Przy wejściu umieść stojak na parasole i wieszak na płaszcze.

Sprawdź również: Na co zwracać uwagę kupując fotel fryzjerski?

Oświetlenie poczekalni

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, które rozjaśni Twoje wnętrze. Warto zakupić drugą, stojącą lub niewielką lampę, którą umieścimy na małym stoliku. Ważne jest, aby przy urządzaniu wnętrz wybierać produkty wysokiej jakości, które będą służyły przez lata. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas i pieniądze na wymianie zużytych elementów.

Jaki kolor powinny mieć ściany?

Poczekalnia powinna być w tym samym kolorze co reszta salonu, nawet jeśli jest od niego oddzielona. Najlepiej utrzymać ją w tym samym kolorze co reszta salonu, np. szarościach, brązach czy beżach. Możesz też wykorzystać dodatki lub przemycić je do wnętrza. Odważne kolory mogą być użyte w poczekalni, jeśli salon jest bardziej ekstrawagancki i nowoczesny. Do przestrzeni można dodać ciekawe lustra, poduszki, czy dekoracyjne lampy. Chociaż dywan może być świetnym dodatkiem do prezentacji przestrzeni, często jest bardzo niepraktyczny, ponieważ łatwo ulega zniszczeniu i brudzi się.

poczekalnia

Zadbaj o detale

Choć wyposażenie wnętrza jest ważne, to nie zawsze odpowiednie meble, takie jak krzesła i stoły, mogą stworzyć właściwą atmosferę. Zwróćmy uwagę na muzykę, która najlepiej podkreśli charakter salonu. Coraz więcej salonów umieszcza w swoich gabinetach ekspres do kawy, dzięki czemu klienci i pracownicy mają do niego łatwy dostęp. Wyznaczmy też jedną osobę, która będzie zajmowała się obsługą klientów przychodzących. Osoba ta będzie odpowiedzialna za wszystkich odwiedzających salon. Zadbamy również o to, aby poczekalnia była zawsze czysta i schludna.

Nawet jeśli salon jest mały, należy stworzyć poczekalnię. Dobre oświetlenie i miłe dla oka meble pozwolą klientom czekać w przyjemnej atmosferze na przybycie fryzjera. Poczekalnie są centralnym punktem salonu fryzjerskiego, dlatego ważne jest, aby dbać o ich wygląd.

13 sierpnia 2021 Polecane