Złota Rączka - jaki poziom reprezentujesz?

13 maja 2021 Blog

Naprawy domowe mogą być satysfakcjonujące, kreatywne i zabawne. Posiadanie odpowiednich umiejętności "zrób to sam" może zaoszczędzić Ci wiele pieniędzy i czasu. Kluczem do sukcesu w naprawie domu jest możliwość dokładnego zmierzenia poziomu trudności projektu w odniesieniu do własnego poziomu umiejętności naprawy domu, czy jesteś początkującym, średnio zaawansowanym lub ekspertem.

Bezpieczeństwo jest w centrum uwagi. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że przesuwanie granic to dobry pomysł, ale może to być zbyt duże obciążenie. Nigdy nie wahaj się przerwać pracy nad projektem, z którym nie czujesz się komfortowo i wezwij profesjonalistę, aby go ukończył.

Naprawy domowe na poziomie początkującym

Odrabianie lekcji na poziomie początkującym wymaga kilku, jeśli w ogóle, wcześniejszych umiejętności przed rozpoczęciem pracy. Początkujący naprawiacze używają wspólnych, niedrogich narzędzi ręcznych, które wielu właścicieli domów już posiada, takich jak młotki i piły ręczne, a także ograniczonej liczby przewodowych lub bezprzewodowych elektronarzędzi. Projekty dla początkujących mogą być wykonane w ciągu jednego dnia, a czasami nawet w ciągu godziny lub dwóch.

Wiedza o poprzednich
Jako początkujący, możesz zacząć bez żadnej wcześniejszej wiedzy. Z reguły posiadasz już jednak takie umiejętności jak ręczne piłowanie drewna, posługiwanie się wiertarką akumulatorową, malowanie wałkiem i pędzlem oraz ręczne wbijanie gwoździ. Naprawy na poziomie początkującym nie są fizycznie przeciążone, standardem jest podnośnik osobisty o maksymalnym obciążeniu około 50 funtów.

Umiejętności dla początkujących i innych poziomów umiejętności
Jako początkujący naprawiacz domu, być może właśnie kupiłeś swój pierwszy dom. Być może nie miałeś okazji doskonalić swoich umiejętności w zakresie napraw. A może byłeś długoletnim właścicielem domu, który zdecydował się wykonać więcej napraw samodzielnie ze względu na okoliczności łagodzące. Pośrednie i fachowe projekty, takie jak budowa tarasu lub usunięcie ściany nośnej, mogą wydawać się zniechęcające, ale jesteś ciekawy i gotowy do zdobycia nowych umiejętności. Chociaż zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie, łatwiej jest się zrelaksować, ponieważ naprawy na poziomie początkującym są zazwyczaj bezpieczniejsze niż naprawy na poziomie średnio zaawansowanym lub specjalistycznym.

Poziom średniozaawansowanych umiejętności w zakresie napraw domowych

Pośrednie domowe umiejętności naprawcze charakteryzują się jako umiejętności, które straddle cienką linię między nowicjuszem i ekspertem, z ciągle zmieniającymi się czynnikami, takimi jak czas, budżet, siła fizyczna, lub zdolność do zaokrąglania w górę asystentów przechylających skalę w obu kierunkach. Naprawy na poziomie średniozaawansowanym mogą obejmować pewne prace autoryzowane. Naprawy na tym poziomie często trwają kilka dni lub tygodni. Gdy potrzebne są niszowe lub specjalistyczne narzędzia, są one zazwyczaj tanie i łatwe do zdobycia. Często trudno jest odróżnić projekty średnie od specjalistycznych, zwłaszcza że właściciele domów średniej klasy mogą chcieć podnieść swój poziom umiejętności, aby zaoszczędzić pieniądze.

Znajomość prekursora
Pośrednie umiejętności w zakresie napraw domowych obejmują pełen zakres umiejętności dla początkujących, dodając doświadczenie z szerokim zakresem elektronarzędzi. Możesz również posiadać wstępną wiedzę na temat pracy z systemami elektrycznymi i hydraulicznymi. Ten poziom kwalifikacji może obejmować zadania wymagające podwyżki o ponad 50 funtów, szczególnie w dłuższym okresie czasu.

Umiejętności pośrednie i inne poziomy kwalifikacji.
Jako osoba posiadająca średnie umiejętności w zakresie napraw domowych, podstawowe umiejętności naprawcze są dla Ciebie drugą naturą. Posiadasz pełen zakres narzędzi ręcznych i budujesz dobry zestaw wysokiej jakości elektronarzędzi. Jesteś gotowy i chętny do podjęcia bardziej ambitnych projektów, które wykraczają poza poziom ekspercki. Bezpieczeństwo jest dla Ciebie ważne i zawsze starasz się przestrzegać ścisłych zasad bezpieczeństwa.

Poziom ekspercki umiejętności w zakresie napraw domowych

Poziom ekspercki umiejętności w zakresie napraw domowych jest tak wysoki, że obejmuje prawie cały zakres umiejętności w zakresie napraw domowych. Wiele z projektów na tym poziomie jest również wykonywanych przez certyfikowanych lub licencjonowanych specjalistów, takich jak elektrycy i hydraulicy. Często w grę wchodzą kodeksy, pozwolenia i podział na strefy. Wiele z tych projektów wymaga drogich, specjalistycznych narzędzi, które mają ograniczone zastosowanie w porównaniu z innymi projektami, takimi jak piły do mokrej glazury czy zaciskarki PEX. Niebezpieczne projekty, takie jak uruchamianie nowych obwodów z paneli elektrycznych, często wymagają umiejętności ekspertów. Projekty na tym poziomie mogą często obejmować tygodnie lub miesiące.

Pionierska wiedza
Jako doświadczony majsterkowicz masz doświadczenie w wykonywaniu większości zadań na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym. Wiesz, jak używać prawie wszystkich popularnych elektronarzędzi, a także narzędzi specjalistycznych, takich jak gwoździarki elektryczne, gwoździarki proszkowe i poziomice obrotowe.

Umiejętności eksperckie i inne poziomy umiejętności
Może jesteś właścicielem domu przed i ten dom jest twój drugi lub trzeci remont. Może jesteś zainteresowany kupnem domów z zyskiem i przeprowadzką. Ty naprawiałeś i ulepszałeś dom dla rok raczej niż miesięcy, i ty remodelowałeś całe pokoje na twój swój lub z partnerem, więc ty możesz doświadczać różnych umiejętności poziomy w naprawiać i odbudowywać dom. Skala ta często pozwala określić poziom umiejętności eksperta. Jeśli wymiana toalety jest na poziomie średniozaawansowanym, to wymiana toalety wraz z wieloma innymi trudnymi zadaniami, które składają się na całą łazienkę, reprezentuje poziom ekspercki.

Licencjonowani wykonawcy i specjaliści ds. sprzedaży.

Większość jurysdykcji wymaga generalnego wykonawcy i dealerów elektrycznych, HVAC, i systemów hydraulicznych, aby być licencjonowane. Oddzielne rejestracje lub certyfikaty są często wymagane dla specjalnych prac kontraktowych, takich jak usuwanie azbestu i farby na bazie ołowiu, rozbiórki i wyburzenia, naprawy pleśni, ochrona przeciwpożarowa i architektura krajobrazu.

Jako początkujący i zaawansowani majsterkowicze z umiejętnościami naprawczymi, licencjonowani profesjonaliści są cenni i niezbędni do ukończenia projektów modernizacji domu skutecznie i bezpiecznie. Nawet majsterkowicze posiadający specjalistyczne umiejętności często zatrudniają fachowców do wykonania tych samych zadań, aby zaoszczędzić czas.

13 maja 2021 Blog