Podstawy instalacji HVAC

24 maja 2021 Budowa domu

Po pierwsze, zacznijmy od najbardziej podstawowego pytania, jakie można zadać instalacji HVAC.... Co oznacza termin "HVAC"?

Skrót "HVAC" oznacza ogrzewanie, wentylację i klimatyzację.

Centralne systemy HVAC zawierają wiele różnych komponentów i urządzeń, z których wszystkie muszą być prawidłowo zainstalowane, aby pracować w idealnej synchronizacji. Nieprzestrzeganie standardów branżowych podczas instalacji systemów HVAC może skutkować niską wydajnością, wyższymi rachunkami za energię i krótszą żywotnością.

Omówmy różne elementy, które odgrywają rolę w każdej instalacji HVAC:

Wielkość modułu HVAC

Niezależnie od tego, czy jest to prosty system chłodzenia, urządzenie w pakiecie, czy pompa ciepła, która zapewnia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie, nic nie jest ważniejsze dla udanej instalacji niż wybór odpowiedniego rozmiaru systemu. Nie tylko ponadwymiarowa jednostka będzie kosztować więcej, ale będzie ogrzewać lub chłodzić dom tak szybko, że okresowo będzie się wyłączać, zanim powietrze z domu może wrócić do jednostek w celu rewitalizacji. To może sprawić, że powietrze będzie nieświeże, lepkie lub lepkie i może powodować nieprzyjemne gorące lub zimne miejsca w domu, a w konsekwencji zmniejszyć wydajność jednostki HVAC.

Małe systemy po prostu nie mają wystarczającej mocy, aby skutecznie wykonywać swoją pracę. System, który jest zbyt mały będzie musiał pracować dłużej, aby osiągnąć idealną temperaturę, co może prowadzić do kosztownych napraw i przedwczesnej wymiany. Systemy HVAC są wymiarowane na podstawie ilości ogrzewania i chłodzenia, które wytwarzają. Renomowany technik HVAC wykona obliczenia obciążenia, które uwzględniają takie czynniki jak konstrukcja, rozmiar, układ i orientacja domu, aby określić właściwy rozmiar systemu.

Pompa ciepła Vs Proste chłodzenie lub urządzenie w pakiecie.

Różnica między pompą ciepła, prostym agregatem chłodniczym i agregatem chłodniczym w pakiecie polega na tym, że agregat chłodniczy z pompą ciepła przechodzi w odwrotny stan zimna. Pompy ciepła są odpowiednie dla wszystkich klimatów, ale mogą być trudne w ekstremalnym zimnie, jeśli nie są prawidłowo zainstalowane. Mogą one łatwo przegrzać, powodując system, aby przejść do trybu obejścia i tymczasowo zatrzymać ogrzewania domu. Aby temu zapobiec, w systemie instalowane są elektryczne grzałki listwowe jako źródło dodatkowe, dzięki czemu pompa ciepła nie musi pracować tak ciężko.

Urządzenia pakietowe są nieco prostsze i mają krótszy czas instalacji. Jednostka pakietowa to cały "pakiet", ponieważ ogrzewa, chłodzi i cyrkuluje powietrze z jednostki dachowej. Są one najbardziej popularne w budynkach komercyjnych.

Proste systemy cool-split są najbardziej popularne w budynkach mieszkalnych. Skraplacz, piec i wężownica to oddzielne elementy, które współpracują ze sobą w celu regulacji temperatury. Skraplacze znajdują się zazwyczaj na piętrze, chyba że dom jest zaprojektowany tak, że skraplacze nie są widoczne na dachu. Systemy te pracują wydajnie, aby utrzymać domy w odpowiedniej temperaturze.

Kanały wentylacyjne

Systemy ogrzewania i chłodzenia z wymuszonym obiegiem powietrza wykorzystują rozgałęzioną sieć kanałów powietrznych do rozprowadzania klimatyzowanego powietrza w całym domu. Aby uzyskać optymalną wydajność, przewody lub kanały powrotne i nawiewne muszą być starannie zainstalowane i zrównoważone. Z biegiem czasu, źle skonstruowane lub niewłaściwie konserwowane kanały mogą powodować powstawanie nieszczelności i szczelin, wpływając na wydajność i powodując niską jakość powietrza. Według Agencji Ochrony Środowiska (EPA), do 20 procent powietrza, które przechodzi przez kanały w przeciętnych domach jest tracone przez nieszczelności.

Uszczelnianie i izolowanie kabli eliminuje nieszczelności i poprawia efektywność energetyczną. Jednak, aby uniknąć zakłócenia równowagi pomiędzy kanałami energetycznymi i powrotnymi, najlepiej pozostawić to zadanie w rękach wykwalifikowanych techników HVAC. Nieprawidłowe uszczelnienie może mieć wpływ na wydajność systemu.

Termostaty i sterowniki

Termostaty są podłączone do czujników w urządzeniach HVAC, które sygnalizują systemowi, aby wyłączył się lub włączył zgodnie z wartościami nastawy temperatury ustawionymi przez termostat. Aby zapewnić prawidłowe działanie, zarówno termostat, jak i wewnętrzne jednostki HVAC powinny być zainstalowane w miejscu wolnym od przeciągów, z dala od kanałów powietrznych.

Programowalne termostaty pozwalają na zaprogramowanie różnych temperatur dla różnych pór dnia. Jeśli szukasz efektywności energetycznej, zaplanowanie systemu HVAC tak, aby kontrolował temperaturę, gdy jesteś poza domem lub śpisz w nocy, może zmniejszyć wydatki na energię o 10 procent lub więcej, zgodnie z EPA. Niektóre zaawansowane modele umożliwiają sterowanie ustawieniami za pomocą komputera lub urządzenia inteligentnego.

Dzisiejsze wysokowydajne piece i klimatyzatory są wyposażone w funkcje, takie jak dmuchawy o zmiennej prędkości, które automatycznie dostosowują się do zmieniających się potrzeb w zakresie ogrzewania i chłodzenia w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Zamiast ciągłej pracy w trybie włącz/wyłącz, zapewniają one stały dopływ ogrzanego lub schłodzonego powietrza, oszczędzając przy tym energię.

Koszty instalacji HVAC

Czynniki, które wpływają na koszty instalacji HVAC.

Jest wiele rzeczy, które idą do rozważenia kosztów nowej jednostki. Nie jest to tak proste jak wybór urządzenia i zlecenie komuś jego instalacji. Technicy sprawdzić, aby upewnić się, że dom spełnia kody miejskie do instalacji, rozważyć dodatkowe potrzeby elektryczne, i sprawdzić, czy przewody są w porządku. Oprócz sprawdzenia kanałów, technicy wykonają również obliczenia, aby określić, czy potrzebny jest drugi powrót. Nowa jednostka nie jest dobra, jeśli nadal się psuje po braku powietrza.

Istnieją również inne czynniki, o których należy pomyśleć, takie jak konieczność użycia dźwigu, konieczność wymiany przewodu kondensatu lub czy na podwórku lub w pomieszczeniu znajdują się przeszkody, które zespół instalacyjny będzie musiał przesunąć lub obejść? Choć łatwo jest pomyśleć, że zwykła wycena nie powinna być tak droga, w rzeczywistości jest ona znacznie droższa.

Kompetentny wykonawca instalacji HVAC.

Oprócz upewnienia się, że system HVAC jest zainstalowany prawidłowo, ważne jest, aby sprawdzić, czy możesz zaufać technikom, którzy wchodzą do Twojego domu.

W The Cooling Company, każdy z naszych techników przechodzi kontrolę i gruntowne szkolenie, aby zapewnić, że tylko najbardziej wykwalifikowani i godni zaufania technicy instalują systemy HVAC.

Aby dowiedzieć się więcej o szerokiej gamie produktów HVAC dostępnych obecnie lub zaplanować instalację, skontaktuj się z nami już dziś, aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów. Zadzwoń do nas pod numer (702) 790-8277, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się o kosztach instalacji HVAC. Jesteśmy ekspertami w zakresie mieszkaniowej i komercyjnej instalacji HVAC.

24 maja 2021 Budowa domu