Cztery sposoby na przechowywanie w niewielkiej łazience

4 czerwca 2021 Blog

Bałagan jest największym wrogiem małej łazienki. Nic nie zabiera więcej miejsca, niż nasze codzienne przedmioty pozostawione na widoku lub wrzucone przypadkowo do nieporęcznych pudełek. Tymczasem, nawet w najmniejszych łazienkach można stworzyć idealne przestrzenie do przechowywania, kosmetyków, akcesoriów toaletowych, środków czystości czy ręczników. Jest w nich mnóstwo zakamarków, które możemy sprytnie wykorzystać. Oto cztery sposoby ułatwiające przechowywanie w łazienkach o niewielkich powierzchniach.

Wykorzystanie przestrzeni pod umywalką
Klasyczne rozwiązanie łazienkowe, szafka podumywalkowa to ponadczasowy mebel, który zapewni mnóstwo miejsca do przechowywania rzeczy, których używamy, na co dzień. Duża część tych jednostek toaletowych daje możliwość wbudowania umywalki, ale są również modele, w przypadku, których umywalka umieszczana jest na szafce, a nie wpuszczana w blat. Warto wykorzystać przestrzeń pod umywalką, a szafka podumywalkowa ma jeszcze jedną, istotną zaletę. Maskuje mało estetyczne przyłączenie umywalki do kanalizacji. Również wolnostojące szafki podumywalkowe mogą stanowić elegancką i minimalistyczną przestrzeń do przechowywania w nowoczesnych łazienek. Warto wybrać meble posiadające obszerne szuflady lub poręczne półki, które możemy wypełnić przedmiotami.

Wieszaki na ręczniki
Czym byłaby łazienka bez ręczników? Warto mieć je zawsze pod ręką, gdy wychodzimy z wanny lub spod prysznica. Dlatego w strategicznych miejscach powinniśmy zamontować specjalne wieszaki, szyny lub uchwyty na ręczniki. Doskonałą opcją jest grzejnik drabinkowy, który nie tylko zapewni odpowiednią ilość miejsca do powieszenie ręczników, ale sprawi, że będą one zawsze suche i ciepłe, gdy będziemy ich potrzebowali. Rozwieszone na wieszakach będą wyglądać o wiele estetyczniej, niż rzucone na pralkę czy kosz na pranie.

Wiklinowe kosze
Wiklinowe kosze mogą zapewnić sporo miejsca do przechowywania. Nie wspominając o ich rustykalnym uroku. Do doskonałe rozwiązanie w przypadku tradycyjnie urządzonej łazienki. Polecamy kosze na ręczniki, papier toaletowy i inne akcesoria łazienkowe, ponieważ naturalny materiał, jakim jest wiklina fantastycznie ociepla wnętrze i czyni je bardziej przytulnym. W koszach możemy umieścić wszystkie przedmioty, które chcemy mieć pod ręką, więc zamknięcie ich w szafkach mijałoby się z celem.

Słupki łazienkowe
Nie ma bardziej praktycznych i funkcjonalnych mebli, niż słupki łazienkowe o różnych wysokościach. Niektóre modele sięgają nawet pod sam sufit. Nie zajmują zbyt wiele miejsca na podłodze, a zapewniają mnóstwo przestrzeni do przechowywania. Możemy wybrać otwarte regały, zamykane półki lub połączenie tych dwóch rozwiązań.

4 czerwca 2021 Blog