10 kroków do budowy wymarzonego domu

31 maja 2021 Budowa domu

Czy myśleliście kiedyś o budowie własnego domu? Jest wiele rzeczy, o których należy pomyśleć przystępując do tego projektu.

Ale tylko dlatego, że budujesz swój własny dom, nie oznacza to, że musisz być tym, który faktycznie wykonuje każdą pracę, a nawet każde zadanie w terenie. Zazwyczaj oznacza to po prostu, że masz wszystko zaprojektowane tak, jak chciałeś.

Dlatego chcę zbadać kroki i opcje, które często pojawiają się podczas budowy domu. Jeśli myślisz o tym, na pewno chcesz przeczytać ten artykuł, ponieważ obejmuje on wiele podstaw, które należy rozważyć.

1. Pieniądze

W tym świecie, niestety, ludzie dużo rozmawiają o pieniądzach. Kiedy zadajemy sobie pytanie, jakie jest nasze marzenie, często jest ono podyktowane tym, na co nas stać lub na co nie możemy sobie pozwolić.

Nie inaczej jest w przypadku budowy domu. Musisz mieć wszystkie pieniądze na koncie przed rozpoczęciem tego projektu. Albo musisz mieć gotówkę w ręku i dokładnie wiedzieć, ile musisz wydać, albo musisz iść do banku.

Z mojego doświadczenia z bankami wynika, że teraz będą chcieli wiedzieć o Tobie wszystko. Nie zdziw się, jeśli zapytają o Twoją grupę krwi i o to, co jadłeś rano na śniadanie. (No dobra, żartuję, ale chcą wiedzieć jak najwięcej o Tobie i Twojej sytuacji finansowej).

Należy więc upewnić się, że mamy całkiem dobry wynik kredytowy i przyzwoitą sumę pieniędzy do odłożenia jako zaliczkę. Większość kredytów wymaga wpłaty zaliczki w wysokości 5-20%. Istnieje kilka specjalnych pożyczek, do których możesz się zakwalifikować.

Ale muszę cię szczerze ostrzec, że od czasu załamania rynku mieszkaniowego 10 lat temu, banki są teraz bardzo dokładne. Jeśli chcą zbudować dom, banki muszą pożyczać na potencjalną wartość, a nie na wartość istniejącą. Oznacza to, że ich ryzyko jest większe.

Oznacza to, że mogą być nieco bardziej wybredni i oczekiwać od Ciebie nieco więcej, aby zmniejszyć swoje ryzyko.

Jeśli zaczniesz budować i w trakcie realizacji projektu zabraknie Ci pieniędzy, zgadnij co? Utknąłeś z niedokończonym domu, nic naprawdę wisi nad ich głowami, aby uzyskać ich pieniądze z powrotem, a dom, który będzie trudno sprzedać, ponieważ większość ludzi nie chce kupić niedokończony dom.

Więc dostać wszystkie swoje kaczki w rzędzie, zanim jeszcze zdecydujesz się na plan domu, bo musisz wiedzieć, na co możesz sobie pozwolić.

2. Stwórz swój budżet i wybierz swoje plany.

Po uzyskaniu zielonego światła od kapitału własnego lub kredytu bankowego, możesz zaczynać. Musisz zacząć przeglądać plany domów, aby zobaczyć, co ci się podoba. Możesz zamówić różne plany domów, które Cię interesują online.

W rzeczywistości, niektóre strony dadzą ci plan piętra niektórych domów. Można je wydrukować, aby wziąć na spotkanie z generalnym wykonawcą, aby mogli mieć lepszy pomysł na to, czego szukasz.

3. GC albo nie GC? Oto jest pytanie.

Następne pytanie jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych pytań w tym procesie budowy. Czy chcesz być generalnym wykonawcą, czy zamierzasz nim być?

Różnica polega na tym, że jeśli zatrudnisz generalnego wykonawcę, zatrudni on dla Ciebie wszystkich niezbędnych ludzi. Będą również upewnić się, że dom pozostaje w budżecie i na czas.

Ale możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, będąc swoim własnym generalnym wykonawcą. Myślę, że jest to osobista decyzja. Jeśli masz czas, doświadczenie i czujesz się komfortowo zarządzając tym projektem budowlanym samodzielnie, idź na to.

Jednakże, jeśli masz dużo na talerzu, nie masz doświadczenia w wielu dziedzinach, i martwisz się o to, że jest to potencjalny wrak pociągu, to prawdopodobnie mądrze jest zatrudnić kogoś, aby zrobić to dla Ciebie.

Tak czy inaczej, w tym momencie musisz mieć plan gry. Musisz zdecydować, jaki rodzaj domu chcesz zbudować, oszacować koszt za stopę kwadratową w Twojej okolicy, a następnie zdecydować, czy możesz sobie pozwolić na metraż, który sobie wyobraziłeś.

Jeśli nie, trzeba się wycofać i uderzyć. Albo wymyślić inny dom, który można zbudować z mniejszej powierzchni kwadratowej, lub odłożyć projekt, dopóki nie masz pieniędzy.

Następnie musisz zacząć licytować na swój projekt, aby znaleźć ludzi, którzy mogą pomóc w takich rzeczach jak dach, framing, prace elektryczne, hydraulika, HVAC, instalacja suchej zabudowy, malowanie, podłogi, itp. Musisz znać ich historię pracy, aby zorientować się, jaką pracę wykonują, i musisz znać ich zadania.

Jeśli jesteś generalnym wykonawcą, możesz teraz sam zdecydować, jakie zadania (jeśli w ogóle) będziesz wykonywać. Jest to jeden ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas pracy. Jeśli nie planujesz wykonać żadnej z prac, musisz to wyjaśnić i umówić się z tymi, z którymi chcesz wykończyć swój dom.

Ale jeśli zatrudnisz generalnego wykonawcę, większość z nich zrobi to za Ciebie.

4 Zacznij od zera

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić w swoim domu jest położenie fundamentu. Fundament jest bardzo ważny. Jest to część tego, co trwa tak długo, ponieważ budowniczowie muszą odczekać, zanim będą mogli na nim budować.

Teraz, jeśli zdecydujesz się mieć piwnicę w swoim domu, może to potrwać jeszcze dłużej, aby zbudować. Słyszałem, że niektóre firmy budowlane mówią, że mogą mieć dom w ciągu kilku miesięcy.

Potem słyszałem, że inne firmy budowlane mówią, że nie jest to mądre, bo wtedy dom się zmienia i dostajesz pęknięcia. Przypuszczam, że to wszystko jest kwestią osobistego wyboru.

Ale powiem ci, że jeśli znajdziesz dobrego budowniczego, który wykonuje dobrą pracę, ale trwa to tylko trochę dłużej, pójdę z nimi, ponieważ chcesz wysokiej jakości pracy w swoim domu, nawet jeśli trwa to trochę dłużej.

5. Wykończenie zewnętrzne.

Następnie należy wykończyć zewnętrzną część domu. Obejmuje to dach i każdą opcję siding wybrać na swoim domu. Możesz wybrać siding winylowy, siding drewniany, siding ceglany lub siding kamienny.

Oczywiście, niektóre opcje siding są droższe od innych.

Ale kiedy skończysz z tym krokiem, będziesz wyglądać, jakbyś miał prawdziwy dom na swoich rękach.

Należy jednak uważnie wybierać opcje. Cegła jest zazwyczaj droższa, ale uwielbiam domy z cegły, ponieważ są tak solidne.

Masz również kilka opcji pokryć dachowych. Można wybrać pomiędzy pokryciem metalowym a asfaltowym. Ludzie mają mieszane uczucia, co jest lepsze, więc decyzję pozostawiam Wam. Upewnij się tylko, że masz dach wysokiej jakości, a nie będziesz musiał się o niego martwić przez wiele lat.

6. Okna i drzwi

Twój wygląd zewnętrzny jest prawie gotowy, z wyjątkiem okien i drzwi. Możesz wybrać pomiędzy oknami drewnianymi i winylowymi. To nie jest tani zakup. Okna drewniane są zwykle nieco tańsze, ale trzeba się martwić o ich pęcznienie i kurczenie się pod wpływem temperatury.

Ale jak już powiedziałem, okna winylowe mogą kosztować więcej pieniędzy z góry. W każdym razie, chcesz się upewnić, że masz solidne, dobrze izolowane okna, więc trwają one długo i są energooszczędne.

Teraz, jeśli decydujesz się na drzwi, będziesz musiał podjąć podobne decyzje. Oczywiście, chcesz drzwi, które są przyjemne dla oczu, ale trzeba zdecydować, które drzwi najlepiej pasuje do budżetu, a także jest energooszczędny.

Ponadto, teraz jest czas, aby zdecydować, czy chcesz drzwi i okna burzowe, jak również. Ja osobiście uwielbiam mieć drzwi burzowe, a nawet ekran. Uwielbiam też mieć ekrany na oknach. W ten sposób mogę otworzyć drzwi i okna w ładne dni i mieć świeżą bryzę przez mój dom, jak również naturalne światło słoneczne.

7. Konfiguracja

Następnym krokiem jest skonfigurowanie wszystkich systemów. Będziesz musiał wykonać instalację wodno-kanalizacyjną w domu, prace elektryczne i systemy HVAC.

Więc jeśli czujesz się komfortowo z tymi rzeczami, możesz sobie z tym poradzić. Ale jeśli nie, gorąco polecam wynajęcie profesjonalistów. Systemy te są niezwykle ważne, ponieważ wpływają na wodę przepływającą przez Twój dom, energię elektryczną w Twoim domu oraz sposób, w jaki Twój dom się ogrzewa i chłodzi.

Gdy wszystkie te systemy są na miejscu, można zacząć łączyć wnętrze domu.

8. Gdyby te ściany mogły mówić

Nigdy nie zapomnę, kiedy wprowadziliśmy się do naszego obecnego domu. To był wrak pociągu. Właściwie był to dom w stanie surowym. Podgrzewacz wody przeciekał tak bardzo, że wpadł przez podłogę. Nie było tam podłogi, tylko podłoga, która wymagała wymiany. Jak powiedziała nasza realistka, myślała, że jedyną rzeczą, która może naprawić ten dom, jest zapałka.

Ale pracowaliśmy nad nim bez wytchnienia i teraz jest to piękny dom.

Ale kiedy my nad nim pracowaliśmy, faceci, którzy instalowali nasz system HVAC, robili również instalacje hydrauliczne i inne rzeczy wokół domu. Nie byli zadowoleni z tego, że robimy tak wiele własnych rzeczy w naszym domu.

Kiedy więc dowiedzieli się, że będziemy montować podłogi przed wykończeniem i pomalowaniem płyt gipsowo-kartonowych, uznali nas za wariatów.

Prawdę mówiąc, wyznaczyliśmy sobie termin. Po tym jak skończyli się śmiać, a ja dałam im do zrozumienia, że mój mąż pracował na budowie przez prawie 14 lat i że ten dom musi nadawać się do zamieszkania w ciągu 4 tygodni, szybko się uspokoili i wrócili do pracy.

Ale mówię to wszystko, aby powiedzieć: nie róbcie tego, co my, jeśli nie musicie. Zazwyczaj chcesz wysuszyć, wypiaskować i pomalować ściany przed położeniem podłogi. Powodem tego jest upewnienie się, że nic nie dostanie się na Twoją cenną podłogę.

Bo zapewniam Cię, że błoto, kurz i farba będą często latać, gdy pracujesz w domu.

9. Czas na spacer wokół tego domu.

Gdy ściany są już gotowe, można położyć podłogę. Zazwyczaj sami kładziemy podłogę, chyba że jest ona wyłożona dywanem. Jedynym powodem jest to, że zazwyczaj zabieram dywany z naszych domów zamiast je dodawać, ponieważ wymagają one więcej konserwacji (moim zdaniem) niż inne pokrycia podłogowe.

Jeśli więc wiesz jak używać piły, potrafisz mierzyć i czujesz się komfortowo z pistoletem do gwoździ, może być w porządku zainstalowanie własnej podłogi laminowanej.

Jeśli nie, zawsze można zatrudnić kogoś do zainstalowania go dla Ciebie. Zazwyczaj ten, kto go kupi, zainstaluje go dla Ciebie za opłatą.

10. Dodaj swoją osobowość

Teraz nadszedł czas, aby dodać swój charakter do swojego domu. Większość urządzeń i zlewozmywaków zostanie zainstalowana po tym, jak podłogi lub systemy zostaną wprowadzone do środka.

Ale jeśli nie, będziesz chciał go dodać. Będziesz musiał rozważyć oświetlenie, drzwi szafek, zabiegi okienne, blaty, szafki kuchenne i więcej. Dlatego wielu ludzi, którzy budują swoje własne domy biorą je pokój po pokoju, gdy mają już wszystkie systemy na miejscu, więc mogą skończyć mały po małym, nie czując się tak przytłoczeni.

Ponownie, gdy masz wszystko gotowe do wynajęcia, wszystko, co musisz zrobić, to wskazać i powiedzieć, co lubisz, a następnie masz zespół ludzi odbierających swój dom szybko.

Należy pamiętać, że może być więcej kroków do budowy domu niż te, które tutaj wymieniłem. Domy i plany różnią się z powodu różnic w planach domów lub jak niektórzy ludzie wybierają je budować. To było tylko ogólne spojrzenie na to, czego możesz się spodziewać, gdy zdecydujesz się na budowę własnego domu.

31 maja 2021 Budowa domu