Szukamy idealnej szafki łazienkowej

10 czerwca 2021 Blog

Im mniej mamy miejsca w łazience, tym ważniejsze staje się posiadanie odpowiedniej szafki łazienkowej. Dla większości z nas łazienka jest jednym z najmniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jednak przechowujemy tu mnóstwo różnych przedmiotów, akcesoriów i przyborów toaletowych każdego członka rodziny. Znalezienie jednostki do przechowywania w łazience, która idealnie pasuje do naszych potrzeb, powinno znacznie ułatwić życie. W rzeczywistości istnieje wiele różnych opcji do wyboru. Szafki łazienkowe dostępne są obecnie w różnych kształtach i rozmiarach. Aby wybrać odpowiednią, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim wymiary pomieszczenia.

Podstawowe opcje
Nie pozwólmy, aby przestrzeń pod naszą umywalką marnowała się. Jeżeli umywalka jest sporej wielkości, znajduje się pod nią mnóstwo miejsca, które możemy wykorzystać do przechowywania kosmetyków, środków higienicznych czy akcesoriów do sprzątania. Szafki podumywalkowe -wolnostojące lub wiszące - są znakomitym sposobem na zmaksymalizowanie powierzchni do przechowywania. Dobrym pomysłem jest szafka z obszerną szuflada na rozmaite drobiazgi. Dzięki temu nie będą się one „plątały” po całej łazience i w łatwy sposób zaprowadzimy w nich porządek. Najlepszą opcją jest szafka zamykana. Drzwiczki ukryją całą zawartość. W przypadku mniejszych łazienek, wybierzmy sprytne, kompaktowe wersje szafek.

Oszczędzamy miejsce na podłodze
Jeśli powierzchnia w naszej łazience jest na wagę złota, poszukajmy wysokich i wąskich szafek. Słupki łazienkowe są dostępne w różnych wysokościach. Bez problemu kupimy nawet słupki sięgające wysoko, pod sufit. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce na podłodze, bo przekrój takich szafek jest naprawdę niewielki. Słupki mają mnóstwo półeczek, na których możemy poukładać rzeczy. Dostępne są w formie zamykanych szafek lub otwartych półek. Często te dwa rozwiązania są połączone i część regału jest zamknięta, a część posiada otwarte półki. Słupki są niezwykle uniwersalne i wielozadaniowe. To jeden z najbardziej funkcjonalnych mebli do łazienki.

Wykorzystujemy powierzchnię ścian
Gdy szukamy sposobów na zoptymalizowanie miejsca do przechowywania w łazience, nie zapomnijmy o ścianach. Szafki wiszące z lusterkami lub oświetleniem to świetne rozwiązanie oszczędzające miejsce. One również dostępne są w różnych stylach i rozmiarach. Znajdziemy nawet modele narożne, które zagospodarują tą trudną do wykorzystania przestrzeń, jaką są kąty pomieszczenia. Inne przydatne rozwiązania do przechowywania w łazience to rozmaite półki, wieszaki na ręczniki, relingi czy uchwyty montowane na grzejnikach.
 

10 czerwca 2021 Blog