Jak modnie urządzić małą łazienkę?

17 czerwca 2021 Aranżacje wnętrz

Łazienkę to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu każdego dnia. To tam szykujemy się do szkoły, do pracy czy jeśli chcemy odwiedzić naszych znajomych. Dlatego tak ważne jest aby właśnie to pomieszczenie było nie tylko przestrzenne i funkcyjne, ale również, aby dobrze wyglądało, ponieważ wtedy będzie nam się spędzało tam czas o wiele przyjemniej. Wszyscy lubimy ładnie i estetycznie wyglądające pomieszczenia, czemu by więc nie uczynić naszej łazienki jednym z takich miejsc? Jeśli chcesz dowiedzieć się jak modnie urządzić swoją małą łazienkę, aby dobrze się prezentowała i była funkcjonalna to koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszam do lektury!


Urządzanie małej łazienki – zdecydować się na wannę czy prysznic?
Powszechnie przyjmuje się, że do małej łazienki wejdzie tylko prysznic, ale wcale nie musi tak być! Któż z nas nie uwielbia zażywać gorącej kąpieli po aktywnym dniu? Okazuję się, że mała łazienka wcale nie musi być w tej kwestii ograniczeniem i możemy spokojnie umieścić w niej wygodną oraz funkcjonalną wannę. Przede wszystkim musimy jednak poświęcić więcej uwagi temu, aby dopasować do naszej łazienki właściwy kształt naszej wanny oraz dokładnie przemyśleć, jaką zastosujemy do niej zabudowę. Obecnie na rynku jest naprawdę ogromy wybór wanien – więc na pewno będziemy mieli w czym przebierać! Poza tym plusem wanny w małej łazience jest to, że dzięki dodatkowym oraz sprytnym schowkom na kosmetyki nasza wanna może służyć nam także nie jako za meble łazienkowe, co pozwoli oszczędzić nam trochę przestrzeni w tym pomieszczeniu. Natomiast jeśli jesteśmy zwolennikami prysznica w łazience to możemy wybierać spośród niemalże nie widocznych, szklanych parawanów bez brodzika lub małych kabin, wolnostojących. Wybór zależy tylko i wyłącznie od nas!

Meble do małej łazienki – jakie wybrać?
Urządzając małą łazienkę warto pamiętać o jednej, najważniejszej zasadzie: zainwestuj w podwieszane meble, a zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim miejsce, na którym powinno Ci jak najbardziej zależeć. Porada ta doskonale się sprawdza nie tylko w przypadku mebli, ale również jeśli chodzi o wszelką ceramikę łazienkową. Dlatego dobrym pomysłem będzie rozejrzenie się w sklepie ze podwieszaną umywalką, muszlą klozetową oraz szafkami. Poza tym urządzając małą łazienkę dobrze jest zainwestować w meble do łazienki, które zrobione są z materiałów odbijających światło – dzięki temu zabiegowi optycznie powiększymy naszą łazienkę. W związku z tym, jeśli mamy tylko taką możliwość to postarajmy się kupić meble z lustrzaną powierzchnią lub na wysoki połysk i koniecznie zainwestujmy w duże lustro! Inspiracje oraz przydatne dodatki do łazienki możecie kupić na stroni internetowej sklepu: http://iterma.pl/

 

17 czerwca 2021 Aranżacje wnętrz