Urządzasz zielony pokój? Wypróbuj te 5 niezawodnych schematów kolorystycznych

28 czerwca 2021 Aranżacje wnętrz

Widzimy coraz więcej domów włączających zieleń do swoich schematów kolorystycznych, i to nie bez powodu. Zielony jest pięknym kolorem, który można włączyć do wystroju domu, z tak wieloma niuansowymi odcieniami do wyboru. Łatwo go wprowadzić w dużych lub małych formach - od zielonych ścian lub sof po drobne akcenty i wystrój. A odcień zieleni, który wybierzesz, może naprawdę wesprzeć styl Twojej przestrzeni, a nawet nadać jej ton.

Zielony jest oczywiście kolorem inspirowanym naturą, ale ożywa w całym spektrum odcieni, od chłodnej miętowej zieleni i zieleni morskiej do ziemistej oliwkowej zieleni i szałwiowej zieleni, a nawet bardziej nasyconych tonów, takich jak leśna zieleń lub szmaragdowy w odcieniu klejnotu. A zieleń pięknie łączy się z innymi kolorami, od neutralnych po głęboko nasycone odcienie.

Jak wkomponować zieleń w swoją przestrzeń?

Jeśli chodzi o jakikolwiek schemat kolorów w pokoju, istnieją różne poziomy intensywności, które można spróbować - od małych akcentów w wystroju do dużych kawałków mebli, a nawet monochromatyczny wygląd! Co wybierasz wszystko zależy od poziomu nasycenia i intensywności, którą chcesz włączyć do swojej przestrzeni. Oto kilka sposobów na to, jak możesz wprowadzić zieleń do swojej przestrzeni, w dużym i małym stopniu.

Poznaj nasz pełny przewodnik po paletach kolorów dla początkujących, aby uzyskać więcej wskazówek!

Jeśli chcesz wprowadzić zieleń na małe sposoby, posyp ją poprzez akcenty. Może to być wszystko, od sztuki i drobnych dekoracji, takich jak wazony, po poduszki, a nawet fotel z akcentem. I, oczywiście, poprzez rośliny! Rośliny to świetny sposób na wprowadzenie zielonych akcentów do neutralnej lub kolorowej przestrzeni.

Aby zrobić to dobrze, pomyśl o "ułożeniu" zieleni równomiernie w całej przestrzeni, tak aby nie czuć, że zieleń jest tylko w jednym miejscu. Tak więc, zamiast mieć tylko jeden pop zieleni przez krzesło akcent, przynieść w zieleni w innych miejscach w pokoju, jak dobrze przez kilka poduszek na każdej stronie sofy, a może przez umieszczenie rośliny w pustym rogu rozprowadzić trochę zieleni w całej przestrzeni!

zieleń dom

Aby wprowadzić zieleń do swojej przestrzeni w nieco bardziej znaczący sposób, zrób coś zielonego ze swoimi podstawowymi meblami! W salonie, to oznacza optowanie za zieloną sofą, w sypialni może to być zielony tapicerowany headboard. Pójście z kolorem w twoich meblach bazowych to świetny sposób na podyktowanie schematu kolorystycznego tego pokoju. Ale jest to również duże zobowiązanie do tego koloru, więc upewnij się, że naprawdę go kochasz, ponieważ będzie to znaczący kawałek, który wpływa na twój styl projektowania przez długi czas! Ale jeśli zdecydujesz się iść z kolorem w swoich meblach bazowych, zielony jest świetną opcją. To jest uspokajający kolor, który możesz ubrać z więcej zieleni lub zagrać go w dół z bardziej neutralnymi kolorami i naturalnymi teksturami.

Chcesz zrobić zielony w wielkim stylu? Postaw na monochromatyczność. Wyrazista zieleń to świetny sposób, aby nadać pomieszczeniu wyrazistości. Aby jednak nadać mu głębi i uczynić go bardziej interesującym, zastosuj w nim różne odcienie zieleni. Powyższy pokój dzienny jest tego doskonałym przykładem. Sofa ma inny odcień zieleni niż ściana, ale należy do tej samej rodziny kolorów (pomyśl raczej o grupowaniu odcieni ciepłej lub chłodnej zieleni, niż o mieszaniu tonów).

Aby uzyskać taki wygląd, pomaluj ściany na zielono, a następnie wybierz meble (takie jak sofa i fotele), które mają uzupełniający odcień zieleni. Następnie nałóż jeszcze więcej zieleni za pomocą grafiki ściennej, poduszek i dekoracji. Jednak, aby utrzymać przestrzeń od bycia przytłaczającym, idź bardziej neutralny z dywanem, draperią i innymi tekstyliami.

Najlepsze schematy kolorów dla zieleni

Kiedy już wiesz, jak duży lub mały chcesz iść z zielonym, możesz zacząć decydować, jakie inne kolory włączyć do swojej przestrzeni. Gdy tworzyć zielonego colour plan, ty chcesz zaczynać identyfikujący podtony kolory ty jesteś interesujący w robić pewny tonom uzupełniać each inny. Pobieranie próbek kolorów farby jest doskonałym sposobem na poznanie właściwych tonów każdego koloru, który chcesz włączyć! Następnie możesz użyć tych kolorów, aby pomóc wypełnić swoją ogólną paletę kolorów. A jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, które kolory połączyć z zielonym, zebraliśmy pięć naszych ulubionych pomysłów na zielony schemat kolorów, aby Cię zainspirować!

Schemat kolorów: Zielony + Neutralny

Każdy odcień zieleni pięknie komponuje się z neutralnymi kolorami, niezależnie od tego, czy jest to wyrazista biel, kremowy czy szary. W tym schemacie kolorystycznym doskonale komponuje się również z naturalnymi materiałami, takimi jak juta! Ta kombinacja kolorów jest przede wszystkim widoczna w salonach i zielonych sypialniach, ponieważ te pomieszczenia pozwalają na użycie większej ilości kolorów po prostu z powodu mebli znajdujących się w tych pomieszczeniach (trudniej jest ściągnąć ten schemat kolorów w jadalni, ponieważ niewiele stołów jest zielonych)! To jest także jeden z najbardziej wszechstronnych zielonych kombinacji kolorystycznych.

Warstwowe poduszki, wazony, sztuka i małe tekstylia z większymi neutralnymi kolorami. Na powyższym zdjęciu sparowaliśmy zielone poduszki z neutralną sofą, a zielone krzesło akcentujące dobrze współgra z teksturowanym dywanikiem z juty. Krzesła są największym zastosowaniem zieleni w tej przestrzeni, ale ton zieleni sprawia, że czujemy się niemal jak przedłużenie neutralnej palety kolorów. (Podczas gdy głęboka, nasycona leśna zieleń byłaby bardziej wyrazista). Zielone akcenty są również włączone w różne akcenty, takie jak grafika ścienna, małe dekoracje, tekstylia, a nawet w użyciu roślin.

Zrównoważ zieleń neutralnymi meblami podstawowymi i neutralnym dywanem. Wszystko polega na znalezieniu równowagi. Na zdjęciu powyżej, równoważymy zieleń w dwóch krzesłach akcentujących, tak że czuje się, jakby była oprawiona w pokoju, a następnie neutrale przychodzą, aby uzupełnić zieleń i trzymać wszystko razem w sofie, dywaniku i stoliku do kawy.

Połączenie zieleni z neutralnymi kolorami jest doskonałym sposobem na przekazanie palety kolorów bez wrażenia dominacji głównego koloru (w tym przypadku zielonego) lub zbytniego krzykliwości. Zieleń jest neutralna i bardzo dobrze komponuje się z ciepłymi, neutralnymi fakturami, takimi jak juta, trzcina, a nawet len.

Schemat kolorów: Zielony monochromatyczny

Jak wspomnieliśmy wcześniej, monochromatyczna zielona przestrzeń to sposób na zaprojektowanie zielonego schematu kolorystycznego w bardzo duży i odważny sposób. Szczególnie podoba nam się monochromatyczna zieleń w cieplejszych odcieniach, takich jak oliwka, mech i kremowa zieleń limonkowa. Ten schemat kolorystyczny najlepiej sprawdza się w salonach i sypialniach. To głośniejsze i bardziej dominujące podejście, które można łatwiej ożywić w pokoju z większą ilością tekstyliów.

Możesz włączyć zielone elementy wszędzie i wszędzie w monochromatycznym zielonym pokoju - od ścian i sofy po meble akcentowe i wystrój! Szukaj różnych odcieni zieleni w ramach tego samego ogólnego tonu, utrzymując wszystko w ciepłych lub chłodnych tonach. (Jeśli zmieszasz ciepłe i chłodne tony, pokój może wydawać się nieco chaotyczny.) Ten wygląd działa najlepiej, gdy rodzaje mebli i wykończenia są również brane pod uwagę; utrzymanie spójnych mebli pomoże w przekazaniu monochromatyczności.

Równowaga pochodzi od upewnienia się, że wszystkie kolory są stosunkowo w tym samym tonie, a następnie układanie ich odpowiednio w meblach. Możesz również dodać równowagę, utrzymując tekstylia, takie jak dywaniki i draperie, bardziej neutralne lub włączając naturalne materiały. W tym pokoju materiały takie jak kamień, juta i drewno stają się "kolorami" akcentu.

Monochromatyczna zieleń to piękny sposób, aby złożyć oświadczenie, które czuje się uspokajające, ale odważne.

Schemat kolorów: Green + Terracotta

Kolorystyka zieleni i terakoty to idealna paleta odcieni ziemi. Ciepła równowaga pomiędzy ziemistymi odcieniami zieleni i ciepłą rdzą tworzy wygląd, który jest przyziemny i zachęcający. W tym stylu dużą rolę odgrywają materiały: drewno, juty, metale i kamień - wszystkie one pomagają ożywić ten ziemisty wygląd.

Zacznij od wybrania jednego koloru, który będzie kolorem bazowym. Tutaj użyliśmy terakoty jako koloru bazowego, a następnie zielonego jako akcentu w całej przestrzeni. Ale, ponieważ zdecydowaliśmy się na zieloną sofę na tle terakotowej ściany, zielony nadal czuje się jak znaczący gracz w tej przestrzeni. Możesz również zastosować odwrotne podejście, wybierając zieloną ścianę i sofę w kolorze rdzy. Tak czy inaczej, upewnij się, że włączysz oba kolory do dekoracji akcentów i innych tekstyliów, ale także dodajesz kilka neutralnych tonów, aby zrównoważyć wygląd. Jednak oprócz kilku z tych neutralnych, zachować inne kolory ograniczone; stracisz schemat kolorów, jeśli warstwy w zbyt wielu innych kolorach.

Ten schemat kolorystyczny jest ciepły i przyjazny i pasuje do wielu różnych stylów aranżacji wnętrz. Uwielbiamy, że ta kombinacja jest tak bogata, nasycona wziąć na tonów ziemi, który daje każdemu pomieszczeniu dużo ciepła.

Schemat kolorów: Zielony + Fioletowy

Uwielbiasz odważne kolorowe pokoje? W takim razie możesz spróbować schematu kolorów zielonego i fioletowego. Kiedy zdecydujesz się na klejnotowe odcienie zieleni i fioletu, uzyskasz wygląd, który jest odważny i elegancki, z nutą dramatyzmu.

Użyj ciemniejszej, nasyconej zieleni jako koloru bazowego, a następnie użyj śliwkowego lub bakłażanowego fioletu jako prawdziwego akcentu w przestrzeni - wplecionego przez duży mebel lub niektóre sztuki ścienne. Korzystanie fioletowy jako akcent, a nie doskonale równoważenia dwóch kolorów w przestrzeni pomoże Ci uniknąć wygląd niektórych fioletowy i zielony dinozaur, i stworzyć więcej wizualną równowagę w przestrzeni. Zasadniczo, można przyjąć podstawowe podejście monochromatyczny zielony wygląd, a następnie dodać w kilku pops fioletowy w albo dywaniki lub meble bazowe. Ten wygląd może opierać się dość glam - więc można grać, że w górę poprzez włączenie metalików, jak również czarny i biały, w sztuce i mniejszych dekoracji.

To dramatyczny i królewski schemat kolorystyczny, który szczególnie podoba nam się w przestrzeniach glam lub klasycznych. Kolory te bardzo dobrze współgrają z klasycznymi materiałami, takimi jak aksamity, które pomagają podkreślić poczucie bogactwa, które ta paleta kolorów naturalnie ze sobą niesie.

Schemat kolorystyczny: Zielony + Różowy

Zieleń i róż tworzą zabawny, młodzieńczy, jasny i radosny schemat, który nadal daje poczucie wzniosłości. Możesz ożywić tę paletę w większości pomieszczeń, ale my szczególnie lubimy ją w salonach, biurach i sypialniach.

Zacznij kolorować swoje meble, aby naprawdę ustalić paletę kolorów w swojej przestrzeni! Sofy, łóżka, meble akcentujące, a nawet dywany to świetny sposób na wprowadzenie tych kolorów. Pomyśl o tych elementach jako o przedmiotach uziemiających, które pomogą Ci stworzyć odważny i ostateczny schemat kolorów. Możesz również zastosować różowy i zielony w poduszkach i sztuce ściennej. Jednak będziesz chciał trzymać się neutralnych w mniejszym wystroju tak, że przestrzeń nie czuje się przytłaczające lub niespójne.

Róż i zieleń to odświeżająca i radosna kombinacja, która wprowadza zarówno ciepłe, jak i chłodne tony. To może być trudne do osiągnięcia, ale najlepiej zrobić to z dywanami i podstawowymi meblami, które grają razem, aby ustalić schemat kolorów.

28 czerwca 2021 Aranżacje wnętrz