Wytrzymały stożek wiertniczy - co należy wiedzieć

21 maja 2021 Blog


Przygotowanie drewna opałowego nie jest łatwym zadaniem, dlatego powinni Państwo zdecydować się na wysokiej jakości rozłupywarkę ślimakową. Ten artykuł jest doskonałą propozycją dla posiadaczy pieców na drewno, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o łuparkach ślimakowych.

Jakie są cechy rozłupywarki ślimakowej?

Nowoczesne rozłupywarki ślimakowe posiadają wbudowane ostrze, które wierci bezpośrednio w drewnie, powodując, że drewno automatycznie opada na bok. Stożki wiertarskie są znacznie tańszym rozwiązaniem niż modele hydrauliczne, dlatego też są tak popularne w użytku domowym. Urządzenia tego typu sprawdzą się nie tylko przy rozłupywaniu drewna, ale również przy rozłupywaniu gałęzi, które są zmorą wielu leśników i sadowników. Rozłupywarka do użytku domowego charakteryzuje się również znacznie mniejszymi rozmiarami niż urządzenia przemysłowe tego samego typu.

Jakie rodzaje łuparek do drewna są dostępne?

Obecnie producenci mają w swojej ofercie splittery poziome i pionowe. Główną zaletą poziomych łuparek do pni jest to, że nie trzeba się schylać, aby je obsługiwać. Warto jednak zaznaczyć, że splittery poziome są zazwyczaj słabsze od pionowych. Przy wyborze nowego urządzenia warto zwrócić uwagę na jego wydajność. Najtańsze modele łuparek do drewna mają moc 1,5-2,5 kW, dzięki czemu można uzyskać nacisk klina 4-5 ton. Urządzenia tego typu doskonale nadają się do rozłupywania kłód o maksymalnej długości 50 cm.

Stożki wiertnicze dla wymagających użytkowników

Jeśli potrzebujesz rozłupać bardzo dużą ilość drewna do pieca, to jak najszybciej powinieneś wybrać niezawodne łuparki pionowe, które są bezkonkurencyjne w swojej klasie. Rozdrabniacze pionowe są większe, droższe i bardziej wydajne. Zalecane są urządzenia o mocy 2-3kW, o sile klina około 6 ton. Warto sięgać po modele, które mają możliwość regulacji wysokości roboczej oraz posiadają dwa dodatkowe ramiona z pazurami, które doskonale trzymają kłodę. Ten typ rozłupywarki bez większych problemów radzi sobie nawet z kłodami o długości 70 cm. Ci, którzy cenią sobie mobilność, polubią łuparki do kłód z zamontowanymi kołami.

Odwiedź stronę https://alltech-shop.eu/de/aby dowiedzieć się więcej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozłupywarki ślimakowej?

Jeśli chodzi o rozłupywarki ślimakowe, pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest siła ściskająca. Jak można się domyślić, im wyższe ciśnienie, tym twardsze drewno można rozłupać. Warto jednak zaznaczyć, że prawdziwe możliwości rozłupywarki ujawniają się dopiero wtedy, gdy postawi się na wysokiej jakości świder. Bez niego nawet najlepsze rozłupywarki nie będą w stanie dobrze pracować. Niektóre splittery mogą ważyć nawet ponad 100 kg, dlatego, jak już wspomniano, warto zdecydować się na modele z kółkami. Niewiele osób zdaje sobie również sprawę, że bardzo ważnym parametrem jest prędkość i moc, która doskonale odzwierciedla trwałość silnika. Z praktycznego punktu widzenia, im większa moc, tym twardsze drewno można rozłupać.

21 maja 2021 Blog